معرفی سامانه پیام کوتاه

 فهرست امکانات و ابزارهای سامانه پیام کوتاه پیامک رضوی

۱_ ارسال سریع:
ابزار ارسال سریع برای فرستادن آنی پیامک به یک یا چند مخاطب به کار می رود. در این ابزار کاربر می تواند مخاطبین پیام خود را از میان گروه های درج شده در دفترچه تلفن انتخاب نماید، شماره ها را از محیط دیگری کپی کند یا از طریق فایل( با فرمت اکسل یا فایل متنی) بارگزاری نماید.

۲_ ارسال فلش:

ابزار ارسال فلش تمامی ویژگی های ارسال سریع پیامک را داراست با این تفاوت که پیام هایی که توسط این ابزار ارسال می شوند به محض رسیدن به گوشی مخاطب بصورت خودکار روی صفحه تلفن همراه وی باز می شوند.
با توجه به اینکه هزینه ارسال های عادی و فلش یکسان است ارسال پیام کوتاه تبلیغاتی و اطلاع رسانی، مشروط به کوتاه بودن پیام، توجه دریافت کنندگان را بیشتر جلب خواهد کرد.

۳_ ارسال وپ پوش:
ابزار ارسال وپ امکان ارسال لینک دانلود یک فایل یا نشانی یک سایت از طریق پیام کوتاه را فراهم می کند. با توجه به اینکه بسیاری از کاربران شبکه تلفن همراه کشور هنوز از MMS استفاده نمی کنند و امکان ارسال انبوه پیام های چند رسانه ای وجود ندارد، ارسال وپ راهکار مناسبی برای هدایت کاربران به یک نشانی اینترنتی و یا ارائه لینک دانلود فایل ها به مخاطبان است.

۴_ ارسال زماندار:
ابزار ارسال زماندار، کارمند وقت شناس و دقیق کاربران سامانه است و وظیفه دارد پیام ها را در تاریخ و ساعت تعیین شده ارسال نماید.

۵_ ارسال انبوه (رنجی) :

ابزار ارسال انبوه برای ارسال پیامک به شماره هایی از یک پیش شماره خاص مثلاً ۹۱۲ یا ۹۱۳۱۳۲ استفاده می شود. این ابزار می تواند شماره ها رابه تعداد دلخواه کاربر و به صورت تصادفی یا ترتیبی تولید نموده و پیامک را به آن ها ارسال کند.با این ابزار میتوانید فرضا تعیین کنید که از شماره ۰۹۱۵۱۳۰ تا شماره ۰۹۱۵۱۳۳ به صورت تصادفی یا غیر تصادفی و فرضا تعداد ۱۰۰۰ پیامک ارسال شود.

۶_ ارسال سفارشی:
ابزار ارسال سفارشی هنگام ارسال های گروهی کاربرد دارد و این امکان را فراهم می کند که متن پیام ارسالی به هر مخاطب بر اساس اطلاعات ثبت شده وی اختصاصی شود و کلمات از پیش تعریف شده مانند نام و نام خانوادگی به طور اتوماتیک در متن پیامک قرار گیرند.

۷_ ارسال دوره ای:
ابزار ارسال دوره ای  این امکان را فراهم می کند که به صورت دوره ای در قالب ساعتی , دقیقه ای , روزانه , ماهیانه و..  پیامک خاصی را به افراد خاصی که شما تعیین میکنید ارسال کند.

۸_ ارسال هوشمند:
ابزار ارسال هوشمند برای اشخصا و شرکت ها میتواند بسیار مفید باشد, مثلا شرکت ۳ چک مختلف از ۳ فرد مختلف دارد که نیاز هست توسط پیامک به انها زمان هر چک گزارش داده شود,نیاز نیست برای هر کدام از انها پیامک متفاوتی تایپ کنید فقط کافیست مثلا زمان چک,نام خانوادگی و ..  به این ابزار بدهید تا به طور خودکار برای هر سه نفر پیامک مشابهی با تفاوت نام خانوادگی و زمان چک ارسال شود.

۹_ ارسال هدفمند:
ابزار ارسال هدفمند تمام شماره های همراه اول دائمی و اعتباری کشور را به صورت کاملا مجزا در اختیار شما قرار میدهد.به طور مثال شما توسط این ابزار شهر تربت حیدریه را انتخاب کرده و از سامانه می خواهید که به طور تصادفی یا غیر تصادفی تعداد فرضا ۱۰۰۰ پیامک را ارسال کند.
تعداد شماره های هر شهر مقابل آن نوشته شده است.( تربت حیدریه – شماره: ۹۴,۱۲۲ )

۱۰_ دریافت:
ابزار دریافت، پیام های ارسال شده به شماره مجازی سامانه را نمایش می دهد. دریافت پیامک به شماره اختصاصی نیاز دارد بنابراین شماره هایی که بین کاربران مختلف به اشتراک گذاشته می شوند فقط قابلیت ارسال دارند و از دریافت پیام کوتاه محروم خواهند بود. به همین دلیل در پیامک رضوی به همراه هر سرویس یک شماره ۱۴رقمی به کاربران هدیه می شود تا از مزایای دریافت پیام کوتاه بهره مند گردند.در پیامک رضوی دریافت پیام کوتاه رایگان است و برای کاربر هزینه ای نخواهد داشت.

۱۱_ پوشه بندی:
ابزار پوشه بندی امکان تفکیک و دسته بندی پیامک ها را فراهم می کند. با استفاده از این ابزار کاربران می توانند پیامک های ارسالی و دریافتی را در قالب پوشه های مختلف ذخیره کنند.

۱۲_ دفترچه تلفن:

در دفترچه تلفن پیامک رضوی امکان دسته بندی مخاطبان در قالب گروه های مختلف فراهم است.  تعداد گروه ها و مخاطبان قابل درج در هر گروه نا محدود است و هر مخاطب می تواند به طور همزمان در چند گروه عضو باشد.
همچنین برای ذخیره سازی گروهی اطلاعات مخاطبان، امکان وارد کردن اطلاعات آن ها از طریق فایل اکسل وجود دارد  و اطلاعات موجود در دفترچه تلفن نیز در هر زمان قابل استخراج در قالب فایل اکسل و چاپ است.

۱۳_ منشی پیامک:
ابزار منشی برای پاسخگویی خودکار به پیام های دریافت شده در سامانه است. چنانچه کاربر از چندین شماره مجازی به طور همزمان استفاده کند منشی پیامکی می تواند به ازای هر یک از شماره های مجازی، تنظیمات متفاوتی در متن و زمان فعال بودن منشی داشته باشد.

۱۴_ پیامک از موبایل:
به وسیله این ابزار کاربر تنها با ارسال یک فرمان پیامکی از تلفن همراه خود می تواند متن دلخواه را بدون نیاز به رایانه و اینترنت به گروه های  ثبت شده در دفترچه تلفن ارسال کند. در این روش مخاطبان، پیامک را با همان شماره مجازی کاربر دریافت می کنند.

۱۵_ انتقال به موبایل:

ابزار انتقال به موبایل یک نسخه از پیامک های ارسال شده به سامانه را به همراه شماره ارسال کننده آن پیام به موبایل های تعریف شده ارسال می نماید. بدینوسیله کاربر بدون مراجعه به سامانه می تواند از پیام های دریافت شده در سامانه اطلاع یابد.

۱۶_- انتقال به ایمیل:

کاربران می توانند پیام های دریافتی را علاوه بر سامانه به صورت ایمیل نیز دریافت کنند. برای این کار کافی است در ابزار انتقال به ایمیل آدرس یک ایمیل معتبر را ثبت کنند.

۱۷_ انتقال به سایت:

ابزار انتقال به سایت یک نسخه از پیامک های دریافتی در سامانه را به URL های تعریف شده ارسال می کند. با این روش کاربر می تواند در هر لحظه پیامک های دریافتی را در وب سایت خود داشته باشد.

۱۸_ انتقال دلیوری:

ابزار انتقال دلیوری آخرین وضعیت پیام های ارسال شده را به محض دریافت، به URL های تعریف شده ارسال می کند. با این روش کاربر می تواند گزارش ارسال پیامک های ارسال شده را در وب سایت خود داشته باشد.

۱۹_ خبرنامه پیامکی:
خبرنامه پیامکی یکی از ابزارهای منحصر به فرد پیامک رضوی است که در کنار دفترچه تلفن قرار می گیرد و از طریق دریافت کلیدواژه ها، امکان عضویت خودکار افراد در سامانه را فراهم می کند. افراد عضو شده بر اساس تنظیمات مورد نظر کاربر در گروه های دفترچه تلفن دسته بندی می شوند و ارسال پیامک به آن ها بسیار آسان خواهد شد.همچنین با ارسال کلیدواژه دیگری امکان لغو عضویت خودکار نیز وجود دارد.

۲۰_ تحلیلگر پیامک:
تحلیلگر پیامک یکی از ابزارهای حرفه ای پیامک رضوی  است که قابلیت آنالیز محتوای پیامک های دریافتی را داراست. این قابلیت به کاربر اجازه می دهد پیام های حاوی کلمات یا محتوای خاصی را از سایر پیام های دریافتی تفکیک نماید و پیام های تفکیک شده را به طور خودکار به مقصد مورد نظر کاربر، اعم از  پوشه، ایمیل، URL، یا تلفن همراه منتقل کند و یا پاسخ مشخصی را برای فرستنده ارسال کند.

۲۱_ نظرسنجی:

امکان تعریف بی نهایت نظرسنجی همزمان بدون محدودیت در تعداد گزینه ها، قابلیت تعریف زمان دقیق شروع و پایان فرآیند جمع آوری آراء، امکان تعریف پاسخ مجزا به ازای هر گزینه تعریف شده، نمایش نموداری نتایج، امکان قرعه کشی چندگانه میان شرکت کنندگان گوشه هایی از ویژگی های این ابزار پیشرفته هستند.

۲۲_ مسابقه: 
ابزار برگزاری مسابقه پیامکی در پیامک رضوی ویژگی های بارز و ممتاز بسیاری دارد. امکان تعریف بی نهایت مسابقه همزمان بدون محدودیت در تعداد گزینه ها، قابلیت تعریف زمان دقیق شروع و پایان فرآیند پذیرش پاسخ ها، امکان تعریف پاسخ مجزا به ازای هر گزینه تعریف شده، نمایش نموداری نتایج و امکان قرعه کشی میان کسانی که پاسخ صحیح داده اند ویژگی های ممتاز کننده این ابزار هستند.

۲۳_ پاسخگوی هوشمند:
پاسخگوی هوشمند یکی دیگر از ابزارهای اختصاصی پیامک رضوی است.این ابزار می تواند بر اساس کلمات و کدها پاسخ های متناسب را ارسال کند و نقطه قوت آن در امکان وارد کردن مقادیر انبوه اطلاعات از طریق فایل اکسل و گزارش گیری وسیع است. یکی از کاربردهای این ابزار امکان ارائه سریال فعال سازی یکبار مصرف برای نرم افزارها و لوح های فشرده یا هر محصول دیگری است که با سریال و ثبت آن ارتباط دارد. همچنین پاسخگوی هوشمند می تواند به عنوان ابزاری برای اعلام قیمت محصولات  یا مواردی به کار رود که نیاز به بروزرسانی مداوم و سریع عناوین متعدد دارند.

۲۴_ کارمندان:

ابزار کارمندان یک راه حل سازمانی است و کاربرد آن در مجموعه های بزرگی است که بخش های مختلف آن به سامانه پیام کوتاه مستقل نیاز دارند. با استفاده از این ابزار می توان بی نهایت زیرکاربر با پنل کاربری با امکانات و شماره  مستقل ایجاد کرد و در اختیار بخش های مختلف مجموعه قرار داد  تا بدون تحمیل هزینه اضافی به سازمان خود از مزایای سامانه پیام کوتاه بهره مند شوند.


۲۵_ اتصال سایر نرم افزارها به سامانه ( 
API ارسال و دریافت پیام کوتاه):
در پنل پیامک پیامک رضوی وب سرویس ارسال و دریافت پیام کوتاه و ارسال پیامک از طریق درخواست های http به طور همزمان ارائه می شوند و به صورت پیش فرض برای تمامی کاربران سرویس ها اعم از اقتصادی و ویژه قابل بهره برداری هستند. مستندات استفاده از وب سرویس و HTTP برای ارسال پیامک در بخش در بخش درگاه پیام کوتاه پیامک رضوی قابل دانلود است.

یک دیدگاه

  1. محسن میگه:

    مرسی دم تون گرم

    پاسخ

ارسال دیدگاه